Här är den nya klubben där gästerna väljer musiken

Fredagen 30 september är det premiär för den nya klubben Special Order som huserar på baren Swedish Brewing på Regeringsgatan 71 (även känt som Radio Skanstull). Klubben fokuserar på urban och basdriven musik och kommer via ett röstningsförfarande låta gästerna vara med och välja musik. Det kan handla om en timme med musik från en specifik artist eller producent, en timme från ett skivbolag, en specifik musikstil eller musik från ett land eller en stad.

Inför varje klubbkväll presenteras aktuella dj’s samt tre specifika set som denne kan erbjuda. Röstningen genomförs sedan på klubbens facebook-sida där också resultatet offentliggörs.

På premiären spelar Dance Kill Move, Kmodi, JNB samt residenterna Rebelleon och Mir Crew.

Obs! Följ mig på Instagram och Twitter för information om nya klubbar och fester samt helgtips, ny musik och annat skoj. Don’t miss out!

dj-865173_1280